Rzym jest dziś znany ze wspaniałych zabytków, akweduktów, filmów o gladiatorach i okrutnych cesarzy. Wpływ Rzymian na obecną kulturę Europy jest ogromny - od alfabetu łacińskiego po bezcenne dzieła malarzy i rzeźbiarzy. Z kolei poczet bogów, bogiń i herosów starożytnej cywilizacji rzymskiej był przez stulecia źródłem natchnienia dla najlepszych mincerzy.

W 1848 r. upadła monarchia Burbonów we Francji. Nowy rząd republikański rozpisał konkurs na projekt złotych i srebrnych monet bez wizerunku monarchy na awersie. Miały one przedstawiać uosobienie Republiki Francuskiej. Większość projektów nawiązywała do mitologii rzymskiej. Galia była w końcu częścią Imperium Romanum.

Zwycięskim projektem została Ceres - rzymska bogini płodności i rolnictwa, ozdobiona koroną z owoców, kwiatów, liści i kłosów zboża. Kolejną wygraną koncepcją przeniesioną na srebrne monety został Herkules - muskularny rzymski heros obejmujący alegoryczne postacie Wolności i Równości. W otoku emisji znalazł się obecny symbol narodowy i narodowe motto Francji: Wolność, Równość, Braterstwo.

Skarbnica Narodowa z dumą prezentuje zestaw dwóch historycznych srebrnych monet francuskich z wizerunkami starożytnych bóstw rzymskich - bogini Ceres i herosa Herkulesa. Dzięki aktywnym staraniom zdołaliśmy zdobyć dla naszych kolekcjonerów 103 zestawy tych kunsztownie wykonanych monet:

- emisje zostały wybite w wysokie próbie srebra 900/1000
- obie monety pochodzą sprzed ponad 100 lat,
- każda z monet ma okazały rozmiar 37 mm oraz masę aż 25 g.

Monety znajdują się w eleganckim drewnianym pudełku kolekcjonerskimAutentyczność zestawu potwierdza Certyfikat Skarbnicy Narodowej. Takich ofert nie otrzymuje się codziennie - decyduje kolejność zgłoszeń!

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Nominał:
2 x 5 franków
Lata emisji:
1848-1889
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
srebro 900/1000
Masa:
2 x 25 g
Średnica:
2 x 37 mm

Tak, zamawiam zestaw dwóch srebrnych francuskich monet w cenie 950 zł (koszt pakowania i przesyłki GRATIS). Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw monet. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w bardzo pięknym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już zestawu monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.