80. rocznica bitwy o Anglię 

Bitwa o Anglię w 1940 r. zmieniła bieg wojny, była najważniejszą kampanią powietrzną II wojny światowej. Medal upamiętniający 80. rocznicę bitwy będzie z pewnością ważną pamiątką dla pasjonatów historii.

Medal upamiętnia pilotów, asów myśliwskich z Polskich Sił Lotniczych, którzy wnieśli ogromny wkład w walce o wolność nie tylko Anglii, lecz także całej Europy.

Premier Churchill o uczestnikach podniebnej bitwy o Anglia powiedział: „Nigdy w historii wojen tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu”.

"Gdyby Polska nie stała po naszej stronie w tamtych dniach (...) płomień wolności mógłby zgasnąć jak świeca na wietrze"
- podkreśliła w 1996 roku królowa Elżbieta II.

Upamiętnienie dywizjonu 303  

W bitwie o Anglię ważną rolę odegrali doświadczeni polscy piloci. Walczyły w niej 4 polskie dywizjony: 2 bombowe (300 i 301) i 2 myśliwskie (302 i 303), w sumie 145 polskich pilotów, co stanowiło 5% ogółu pilotów RAF.

Dywizjon 303 został najskuteczniejszą jednostką myśliwską wśród wszystkich biorących udział w bitwie. Jego piloci strącili 126 niemieckich samolotów - więcej niż jakakolwiek jednostka aliancka!

Czyste srebro, najwyższa jakość

W celu upamiętnienia polskich bohaterów, wyemitowano medal:

  • wybity w czystym srebrze próby 999/1000,
  • w najwyższej jakości menniczej,
  •  w okazałej średnicy aż 45 mm.

Indywidualna numeracja

Każdy numizmat jest oznaczony indywidualnym numerem menniczym, dzięki czemu każdy medal jest unikatem! Im szybciej zamówisz, tym masz większe szanse na zakup medalu z jak najniższym numerem.

Tylko 1000 egzemplarzy na świecie

Limitacja jest bardzo niska. Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem medalu, dlatego pierwszeństwo zakupu mają nasi stali klienci.

Skomplikowana technika mennicza

Medal wybito tradycyjną metodą medalierską, na podstawie płaskorzeźby stworzonej przez artystkę. Następnie, dzięki nowoczesnej technologii, wzbogacono go o efekt specjalny – na numizmat naniesiono biało-czerwoną szachownicę lotniczą.

 

Akcesoria GRATIS

Autentyczność emisji gwarantuje certyfikat dołączony bezpłatnie do medalu. Do bezpiecznego przechowywania medalu dołączymy pudełko GRATIS!

Opis awersu i rewersu


Awers: od góry biało-czerwona polska szachownica lotnicza z lat 1921-1993, poniżej dwa samoloty RAF-u: na pierwszym planie w samolocie polski pilot z naszywką "Poland" na ramieniu; na dole godło dywizjonu 303.


Rewers: Orzeł Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Krzyż Walecznych - odznaczenie przyznawane za czyny męstwa i odwagi wykazane w boju.

Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
31,1 g
Średnica:
45 mm
Numer menniczy :
Każdy medal z unikatowym numerem menniczym
Rok emisji:
2020
Limitacja:
1000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "80. rocznica bitwy o Anglię", w cenie 490 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup medalu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.


Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.


Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną emisję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej, listownie, telefonicznie lub e-mailem. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.


Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.