640. rocznica powstania klasztoru na Jasnej Górze

W 2022 roku celebrowana była 640. rocznica powstania Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc kultu maryjnego w Polsce, do którego przybywają miliony pielgrzymów z całego świata.

Cudowny obraz Czarnej Madonny na monecie wybitej w 1 kg czystego srebra

To tam znajduje się ikona Czarnej Madonny – najważniejszego symbolu polskiego chrześcijaństwa. Legenda głosi, że została namalowana przez Świętego Łukasza Ewangelistę na fragmencie stołu, przy którym zasiadała Święta Rodzina.

Teraz ten cudowny obraz został przeniesiony na wyjątkową monetę wybitą w aż 1 kg czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

Na rewersie o imponującej średnicy aż 100 mm ukazana jest postać Czarnej Madonny z Dzieciątkiem, ozdobiona koroną papieską Jana Pawła II z Jego dewizą „Totus Tuus” (z łac. „Cały Twój”). Element ten nawiązuje do złotego wotum dziękczynnego z tym samym napisem, które przy ikonie złożył Papież-Polak. Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II oraz fragmenty sanktuarium na Jasnej Górze – ołtarz, sklepienie i klasztor. Dopełnieniem tego pięknego motywu jest selektywne uszlachetnienie żółtym i różowym złotem oraz zdobienie 11 mieniącymi się blaskiem kryształami Preciosa, które są ręcznie przyklejone do powierzchni monety.

Słowo „preciosa” w języku hiszpańskim oznacza: piękny, śliczny, cenny. Tak właśnie nazywa się czeska firma słynąca z produkcji kryształów, które charakteryzują się specjalnym cięciem i szlifem. Kryształki Preciosa są bardzo popularne oraz powszechnie znane i wykorzystywane przez projektantów mody, jubilerów i wytwórców kryształowych produktów.

Autorem tego projektu jest Robert Kotowicz – artysta i rzeźbiarz. To jeden z najwybitniejszych medalierów na świecie, łączący niezwykłą dbałość o szczegóły z ciekawą wizją artystyczną.

Autentyczność, kunszt i precyzję wykonania srebrnej monety o masie aż 1 kg gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie z numeracją na wieczku zgodną z Certyfikatem. Co ważne, taki sam numer znajduje się również na awersie monety. Wszystko to sprawia, że każda emisja jest prawdziwym unikatem idealnie dopasowanym do akcesoriów, które jej towarzyszą.

Światowa limitacja monety „Czarna Madonna” to zaledwie 300 egzemplarzy, a Skarbnica Narodowa jest jej jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
50 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 kg
Średnica:
100 mm
Limitacja:
300 egzemplarzy
Platerowanie:
Żółte i różowe złoto
Zdobienie:
Kryształy Preciosa

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionej złotem i ozdobionej kryształkami srebrnej monety o masie 1 kg "Czarna Madonna" wraz z Certyfikatem i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 13 900 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.