640. rocznica sprowadzenia do Polski cudownego obrazu
Ikona Czarnej Madonny na monecie wybitej w aż 1 kg czystego srebra

Niebawem będziemy obchodzić 640 rocznicę sprowadzenia do Polski cudownego obrazu Czarnej Madonny. Według podań ikona miała trafić do Opola, lecz gdy po drodze mijała Częstochowę, wóz  zatrzymał się, a konie nie chciały ruszyć z miejsca. Wydarzenie to uznano za znak i umieszczono ją w Jasnogórskim klasztorze na stałe.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej to najsłynniejszy i najważniejszy symbol polskiej wiary i Kościoła katolickiego. Jego kult rozprzestrzenił się na całym świecie. Cudowny wizerunek od stuleci otaczany jest szczególnym kultem i wielką czcią wiernych.
Legenda głosi, że ikona została namalowana przez Świętego Łukasza Ewangelistę na fragmencie stołu, przy którym zasiadała Święta Rodzina.

Ten cudowny obraz został przeniesiony na wyjątkową monetę wybitą w aż 1 kg czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

Na rewersie o imponującej średnicy aż 100 mm ukazana jest postać Czarnej Madonny z Dzieciątkiem, ozdobiona koroną papieską Jana Pawła II z Jego dewizą „Totus Tuus” (z łac. „Cały Twój”). Element ten nawiązuje do złotego wotum dziękczynnego z tym samym napisem, które przy cudownym obrazie złożył Papież-Polak.

Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II oraz fragmenty sanktuarium na Jasnej Górze – ołtarz, sklepienie i klasztor. Dopełnieniem tego pięknego motywu jest selektywne uszlachetnienie żółtym i różowym złotem oraz zdobienie 11 mieniącymi się blaskiem kryształami Preciosa, które są ręcznie przyklejone do powierzchni monety.

Słowo „preciosa” w języku hiszpańskim oznacza: piękny, śliczny, cenny. Tak właśnie nazywa się czeska firma słynąca z produkcji kryształów, które charakteryzują się specjalnym cięciem i szlifem. Kryształki Preciosa są bardzo popularne oraz powszechnie znane i wykorzystywane przez projektantów mody, jubilerów i wytwórców kryształowych produktów.

Autorem projektu jest Robert Kotowicz – artysta i rzeźbiarz. Jeden z najwybitniejszych medalierów na świecie, łączący niezwykłą dbałość o szczegóły z ciekawą wizją artystyczną.

Autentyczność, kunszt i precyzję wykonania srebrnej monety o masie aż 1 kg gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie z numeracją na wieczku zgodną z Certyfikatem. Co ważne, taki sam numer znajduje się również na awersie monety. Wszystko to sprawia, że każda emisja jest prawdziwym unikatem!

Światowa limitacja monety „Czarna Madonna” wynosi zaledwie 300 egzemplarzy. Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tego wspaniałego numizmatu w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
50 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 kg
Średnica:
100 mm
Limitacja:
300 egzemplarzy
Platerowanie:
Żółte i różowe złoto
Zdobienie:
Kryształy Preciosa

Tak, zamawiam srebrną monetę o masie 1 kg "Czarna Madonna" wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 13 900 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.