640. rocznica sprowadzenia do Polski
cudownego obrazu Czarnej Madonny

Najważniejsza polska ikona na oficjalnej monecie z czystego złota!

Niebawem minie 640 lat odkąd na Jasną Górę trafił cudowny obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Fundatorem tego dzieła był książę Władysław Opolczyk, który sprowadził ikonę Czarnej Madonny do Polski. Otaczany szczególnym kultem obraz od wieków nierozerwalnie związany jest z historią Polski. Obecnie to jeden z najsłynniejszych i najważniejszych symboli polskiej wiary i Kościoła katolickiego.

Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować wyjątkową monetę upamiętniająca najważniejszą polską ikonę, Matkę Boską Częstochowską — Królową Polski. Numizmat ten wybito w 1/5 uncji czystego złota (6.22g) najwyższej próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.

By w pełni oddać piękno i artyzm obrazu został on przeniesiony na monetę za pomocą techniki tampondruku. W wyjątkowo piękny sposób udało się wyeksponować cudowny wizerunek Czarnej Madonny w diamentowej sukni. Ta cenna ozdoba powstała w XVII wieku. Jest zakładana na jasnogórski obraz jedynie podczas najważniejszych uroczystości i świąt kościelnych.

zlota-moneta-czarna-madonna-akcesoria

Rewers monety o masie 6,22 g czystego złota próby 999/1000 i średnicy 22 mm przedstawia reprodukcję obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w diamentowej sukni. Po obu stronach obrazu widnieje napis „Black Madonna of Częstochowa” (pol. Czarna Madonna z Częstochowy) oraz wspaniała ornamentyka. Na awersie numizmatu widnieje herb Gibraltaru, nominał 1/5 korony i rok emisji 2023.

Autorem projektu rewersu tej emisji jest Robert Kotowicz – jeden z najwybitniejszych medalierów na świecie. Jego realizacje obejmują setki medali i około 200 monet dla Narodowego Banku Polskiego. Jest również autorem kilkudziesięciu monet dla banków i emitentów zagranicznych. W bogatym dorobku artysty jest ok. 20 monet, które zdobyły międzynarodowe i krajowe nagrody.

Autentyczność złotej emisji gwarantuje indywidulanie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji przeznaczona jest akrylowa kapsuła oraz eleganckie pudełko kolekcjonerskie z reprodukcją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w rubinowej sukni. Wszystko to sprawia, że każda emisja jest prawdziwym unikatem idealnie dopasowanym do akcesoriów, które jej towarzyszą.

Światowa limitacja monety „Czarna Madonna” to zaledwie 640 egzemplarzy. Liczba ta nawiązuje do 640. rocznicy sprowadzenia cudownego obrazu Czarnej Madonny na Jasną Górę. Z dumą informujemy, że ten cenny numizmat można nabyć wyłącznie w Skarbnicy Narodowej.

Specyfikacja
Emitent:
Gibraltar
Nominał:
1/5 korony
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
6,22 g
Średnica:
22 mm
Limitacja:
640 egzemplarzy
Zdobienie:
tampondruk

Tak, zamawiam monetę wybitą w 1/5 uncji czystego złota "Czarna Madonna z Częstochowy" wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 4250 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.