Matka Boża – Królowa Polski
Ekskluzywna replika najpiękniejszej polskiej monety okresu międzywojennego platerowana czystym złotem!

Specjalna emisja z okazji 300.rocznicy pierwszej koronacji Cudownego Obrazu

8 września 2017 roku minęła 300. rocznica pierwszej koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Wiele lat wcześniej Król Jan Kazimierz złożył śluby przed wizerunkiem Czarnej Madonny, obwołując Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.

Unikatowa pięciozłotowa moneta z 1928 roku jest jednym z najbardziej poszukiwanych na świecie numizmatów pochodzących z okresu II RP. Ukazuje Matkę Boską Częstochowską – najważniejszy symbol polskiej wiary i Kościoła katolickiego oraz godło międzywojennej Polski – orła w koronie.

Twórcą najpiękniejszej polskiej monety okresu międzywojennego jest Walery Amrogowicz - mecanas sztuki, artysta i filantrop a także wielki patriota. Źródła historyczne wymieniają, iż wyemitowano zaledwie kilka sztuk tych pięknych monet. Ekstremalnie niski nakład sprawił,że osiągają one niezwykle wysokie ceny.

Moneta ta uchodzi za jeden z najciekawszych numizmatów okresu II RP.  Jest niezwykle cenną i rzadką emisją. Na rynku numizmatycznym pojawia się bardzo sporadycznie.

Ekskluzywna replika legendarnej złotej monety została wykonana w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Specjalna emisja zyskała imponujące wymiary. Każdy egzemplarz liczy średnicę aż 88,7 milimetrów, wagę aż 340 gramów i aż 6 mm wysokości. Platerowana czystym złotem (AU 999/1000) replika tej cennej monety stanowi zarówno ciekawostkę numizmatyczną, jak i historyczną.

Ze względu na ekskluzywny charakter emisji, została ona objęta ścisłą limitacją, nawiązującą do roku emisji oryginału. Jedynie niewielki krąg odbiorców – tylko 1928 osób będzie mógł wejść w jej posiadanie. Jej unikatowość i ekskluzywność dodatkowo potwierdza indywidulany numer seryjny umieszczony na rancie każdego numizmatu.

Specyfikacja
Metal:
Mosiądz platerowany czystym złotem 999/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
340 g
Średnica:
88,7 mm
Wysokość:
6 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2017
Limitacja:
1928

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie repliki najpiękniejszej polskiej monety okresu międzywojenngo uszlachetnionej 24-karatowym złotem "Matka Boża Królowa Polski", w cenie 990 zł (+ 9,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup repliki nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą repliką – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jej zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.