28 czerwca 1967 roku narodziła się legenda. Tego dnia został zatwierdzony projekt pierwszej na świecie monety bulionowej - Krugerranda.

Zdobiące ją wizerunki znane były z wcześniejszych emisji. Na awersie znalazło się popiersie Paula Krugera stworzone w 1890 roku przez projektanta Mennicy Berlińskiej, Otto Schulza. Widniało ono na południowoafrykańskich funtach.Umieszczona na rewersie sylwetka antylopy springbok, po raz pierwszy pojawiła się na monecie 5-szylingowej.

Od momentu powstania emisji do 2016 roku RPA wyemitowała ponad 60 milionów Krugerrandów we wszystkich wariantach wagowych – od 1 do 1/10 uncji. Do tego celu zużyto ponad 1558 ton złota, które wydobywane jest z południowoafrykańskich złóż w Witwatersrand.

Z okazji 50. rocznicy powstania emisji, Skarbnica Narodowa ma przyjemność zaoferować najnowszą edycję Krugerranda w preferencyjnej cenie 890 zł, zamiast 990 zł. Koszty pakowania i przesyłki zostały już pokryte!

  • zawiera 1/10 uncji czystego złota
  • legendarny motyw antylopy springbok
  • preferencyjna cena - oszczędność 100 zł!

 

Specyfikacja
Metal:
Złoto 916,6/1000
Jakość:
mennicza
Waga:
3,3 g.
Średnica:
16,5 mm
Kraj emisji:
Republika Południowej Afryki
Rok emisji:
2017

Krugerrand 2017 otwiera tegoroczną edycję popularnej kolekcji "10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata".

Tworzą ją monety będące obowiązkowymi pozycjami w zbiorach każdego miłośnika numizmatyki. Każda z nich pochodzi z mennicy o długoletnich tradycjach i najwyższej renomie. Każda nosi wyjątkowy, rozpoznawalny motyw.

Oprócz słynnego motywu uwiecznionego na Krugerrandzie, warto zwrócić uwagę na wizerunek Liberty na amerykańskim Złotym Orle, czy Britanii z Brytyjskiej Mennicy Królewskiej. Swym pięknem zachwyca również meksykańska Złota Libertad, australijski Kangur czy popularna chińska Panda. Każdego roku zdobi ją inne przedstawienie zwierzęcia, dzięki czemu stanowi ona niezwykłą gratkę dla kolekcjonerów.

Zamawiając Krugerranda 2017, otrzymają Państwo prawo pierwszeństwa nabycia kolejnych monet, które będą przesyłane około raz w miesiącu w cenie 990 zł (+ 9,95 zł pakowanie i przesyłka), bez zobowiązania do zakupu.

W skład kolekcji wchodzą również akcesoria, które otrzymają Państwo GRATIS:

Kasetka kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania emisji;
Lupa numizmatyczna do podziwiania wspaniałych detali motywów;
• Świadectwo Własności serii, limitowanej do zaledwie 1000 kompletnych kolekcjina świecie;
Zabezpieczone hologramami certyfikaty, potwierdzające autentyczność monet.

Dodatkowo, wraz z ostatnią przesyłką, otrzymają Państwo zegarek z motywem Złotego Orła za jedyny 1 zł. Warto zebrać pełną kolekcję!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych monet z kolekcji "10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "Krugerrand 2017”, zamawiam ją w cenie 890 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, otrzymam pozostałe 9 monet w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 990 zł. (łączna cena tych 9 monet to 8910 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 21 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z monetą z kolekcji "10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.