Rubel Konstantego I z 1825 r.

Najcenniejsza srebrna moneta rosyjska

Replika Rubla Konstantego I. z 1825 roku.

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Czyste srebro 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza
  • Replika najcenniejszej srebrnej monety rosyjskiej 
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł

Moneta z fascynującą historią 

Gdy w 1820 r. książę Konstanty I poślubił polską hrabinę Joannę Grudzińską, zrezygnował z praw do tronu rosyjskiego. Rezygnacja była jednak utrzymywana w głębokiej tajemnicy. Nie wiedział o tym dwór carski. Dlatego tuż po śmierci cara Aleksandra I, w grudniu 1825 roku, przedwcześnie zlecono wybicie monet o nominale 1 rubel, z wizerunkiem nowego cara Rosji – Konstantego I.

Gdy Konstanty oficjalnie zrzekł się tronu na rzecz młodszego brata Mikołaja, carscy urzędnicy z Ministerstwa Finansów ukryli wybite próbnie monety oraz narzędzia mennicze do ich produkcji.

Najcenniejsza srebrna moneta rosyjska 

Dopiero po 50 latach ponownie ujrzały one światło dzienne. W latach 1878-1880, za zgodą cara Aleksandra II, Ministerstwo Finansów ujawniło pięć ocalałych egzemplarzy monety. Jedna z nich, wraz z narzędziami menniczymi, trafiła do zbiorów w Ermitażu. Druga moneta znalazła się w Moskiewskim Muzeum Historycznym. Pozostałe trzy egzemplarze zostały wywiezione za granicę.

W 2004 roku jeden z tych trzech egzemplarzy został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za rekordową kwotę 525 000 dolarów, stając się w ten sposób najcenniejszą srebrną monetą rosyjską.

Srebrna replika - najwyższa jakość, kunszt wykonania

Współcześnie ocalałe monety o nominale 1 rubla z podobizną Konstantego I są pożądane przez kolekcjonerów na całym świecie. 

Teraz we własnym domu można mieć wierną replikę tej cennej monety, wykonaną z czystego srebra 999/1000, w najwyższej jakości menniczej (stemplem lustrzanym). Srebrne repliki zostały wybite w Mennicy Berlińskiej, słynącej z wysokiej jakości produktów. 

Awers i rewers 

Awers: profil wielkiego księcia Konstantego I. 

Rewers: dwygłowy orzeł carskiej Rosji. 

Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
20 g
Średnica:
40 mm

Tak, chcę skorzystać z oferty. Proszę o przesłanie srebrnej repliki "1 Rubel Konstantego I" w cenie 299 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Zestaw mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.