W ostatni weekend (26-27 września) odbył się Ogólnopolski Finał Ligi Mistrzów Orlika 2015, z ogromną przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem wiadomością, że w tegorocznych rozgrywkach brała udział drużyna wspierana przez Skarbnicę Narodową. Nasz zespół, dopingowany przez wspaniałych kibiców pokazał, że ma w sobie prawdziwego sportowego ducha i zajął wysokie 5 miejsce.

Drużyna Albicelestes Calvaria, w której skład wchodzą pracownicy Skarbnicy Narodowej, powstała w 2011 roku. Nazwa drużyny ma swoje korzenie aż w Ameryce Południowej, gdzie ogromną sławą cieszy się reprezentacja Argentyny. Do jej zawodników przylgnęło określenie „Albicestes” czyli „biało-błękitni”. To właśnie fascynacja grą najlepszych argentyńskich piłkarzy zdecydowała o nazwie zespołu.

Skarbnica Narodowa drużyna

Albicelestes Calvaria reprezentuje gminę Góra Kalwaria. To tam od ponad 20 lat istnieje Amatorska Liga Piłki Nożnej – jedna z najstarszych takich lig w Polsce.Zespół szybko zaczął odnosić sukcesy, w efekcie czego już po pierwszym roku istnienia zakwalifikował się do finałów mazowieckiej Ligi Mistrzów Orlika 2012. Drużyna z Góry Kalwarii wygrała całe zawody, awansując do finałów ogólnopolskich. Tam Albicelestes zajęli ostatecznie 3 miejsce. Aktualny mistrz Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Górze Kalwarii po raz drugi w swojej 4-letniej historii jest finalistą ogólnopolskim Ligi Mistrzów Orlika 2015.

Od sierpnia w całej Polsce rozgrywane były eliminacje do Ligi Mistrzów Orlika. Wyłaniani byli mistrzowie gmin, powiatów, a następnie województw. Ostatecznie 26-27 września w gminie Łącko zostały rozegrane zawody, które wyłoniły najlepszą drużynę w kraju. W tym roku ogólnopolskim mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej został ZZGR BIELSZOWICE. Finały rozegrano pod patronatem Ministerstwa Sportu i  Turystyki oraz Ministerstwa Skarbu Państwa.